Stanislav Holec

Stanislav Holec

 

Stanislav Holec / Česká republika

Horolezcom je od roku 1985. Vyštudoval ČVUT v Prahe. Profesionálnu kariéru začínal na prelome rokov 1989 a 1990, kedy pôsobil v alternatívnej agentúre VIA a bol zamestnaný v Lidových novinách. Potom pracoval v ČTK (1990 – 1999) ako reportér, domáci i zahraničný spravodajca, neskôr vedúci domácej redakcie. Tam sa podieľal na rozvoji internetu a prvých komunitných webov. Prax v médiách zavŕšil pozíciou riaditeľa Multimediálnej divízie vydavateľstva MAFRA, zodpovedného okrem iného za iDNES.cz a TV Óčko. V súčasnosti je konateľom a majiteľom spoločnosti KIERO, s.r.o., ktorá sa venuje strategickému rozvoju nových médií. Je zakladateľom webu Horolezecké noviny, neskôr Lezeniatd.cz a www.czechclimbing.com a v roku 2003 sa spojil s tvorcami najväčšieho českého horolezeckého webu www.lezec.cz a na jeho rozvoji sa podieľa stále. Je zakladajúcim členom medzinárodného združenia horolezeckých webov Climbweb.net. Niekoľko rokov let pôsobil v porote súťaže multimédií festivalu Tourfilm v Karlových Varoch. V roku 2010 bol predsedom poroty na Medzinárodnom horolezeckom filmovom festivale v Tepliciach nad Metujou v ČR. Stále aktívne lezie, v posledných rokoch menej v horách, ale skôr a radšej na skalách a bouldroch.

 

Stanislav Holec / Czech Republic

Stanislav has been climbing since 1985. He studied at the Czech Technical University in Prague. He started his professional career at the turn of the year 1989 when he worked for an alternative news agency and worked for the national newspaper Lidove noviny. He pursued his career in the national press agency CTK (1990 – 1999) starting as a reporter and growing to home and international reporter to become home news chief editor. He participated in development of internet and first community web sites there. Stanislav accomplished his professional career in media on the position of Multimedia Division Director at MAFRA publishing house in charge of a news web portal, a music TV, and more. He is now a CEO and partner in a new media strategic development company KIERO s.r.o.

He has also founded several web sites on climbing news, he is among those who are behind the most important Czech climbing website www.lezec.cz with its English version www.czechclimbing.com and he is founding member of the International association of web sites on climbing Climbweb.net. He has been in the jury of the multimedia competition at the festival Tourfilm in Karlovy Vary. In 2010, he was the president of the jury at the International Mountaineering Film Festival in Teplice nad Metuji, Czech Republic. Stanislav is still an active mountaineer, although the less he climbs in the mountains now, the more he does on rock and boulders.