GRAFICKÝ MOTÍV PLAGÁTU

GRAFICKÝ MOTÍV PLAGÁTU

GRAFICKÝ MOTÍV PLAGÁTU PRE XXIX. ROČNÍK MFHF V POPRADE – ODBORNÝ KOMENTÁR:

Konkrétnym výtvarným zámerom išlo o vytvorenie autentickej atmosférys ústredeného horolezeckého výškového výstupu a cenného športového i ľudského výkonu. Relatívne jednoduchý foto-snímok bol upravený formou tzv. “farebných saturácií”.

V procese post-produkcie boli do motívu zakomponované výrazové štruktúry umocňujúce javy a kľúčové slová ako: vietor, chlad, mesačný šerosvit, energia, snaha, úsilie, rozvaha, zodpovednosť, synergia, časopriestor… Prezentovaný grafický motív má zároveň ambície vhodným emocionálnym odkazom akcentovať prohumánny osobnostný vklad a vysoký spoločenský kredit každej osobnosti športového života.

Všetkým milým divákom, organizátorom, sponzorom, priaznivcom i pozorovateľom XXIX. ročníka Medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade želám v aktuálnej spoločenskej situácii hlavne veľa síl, pevné zdravie, veľa tvorivých inšpirácií a pozitívnych športovo-umeleckých zážitkov pri sledovaní vybraných filmových diel. Príroda a slobodný pohyb v nej je objektívne jeden z mála fenoménov, ktoré vnímavému človeku ponúkajú možnosti plnohodnotného prežívania zázrakov života, vzniku nových kreatívnych a ušľachtilých myšlienok i objavovania hlbších filozofických súvislostí v neustálom procese kultivovania každej ľudskej bytosti…

Srdečne

Marcel „Marcello“ Kupko v. r.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.