Online anketa o online festivale

Online anketa o online festivale

Hoci festival horských filmov má za sebou 28. ročník, prvý raz sa konal online – u divákov doma. Tešili sme sa na stretnutia v Poprade, no filmová prehliadka sa tento rok konala v mestách po celom Slovensku, dokonca aj v zahraničí. Na dojmy z premietaní sme sa opýtali niekoľkých divákov a diváčok: 

Katarína, Poprad: Filmy som sledovala takmer každý deň. Chýbala mi však pravá festivalová atmosféra. No čo bolo skvelé – mohla som si dať kedykoľvek prestávku a zaspať hneď po dopozeraní. S kamarátmi sme si spravili filmový večer v komornej atmosfére, čo bolo taktiež veľmi milé, prialo nám aj upršané počasie.

Peter, Jakubany: Festival sme si nenechali ujsť ani tento rok. Počas prestávky sme si pozreli počasie a vedeli si naplánovať program na ďalšie dni – vybrané filmy sme si vedeli pozrieť aj neskôr. 

Renáta, Bratislava: Roky rokúce som chodila na MFHF. Vždy som sa tešila, že uvidím skvelé filmy, ale vždy to dopadlo rovnako – ostala som pred kinosálou pri stánku IB Tatry, aby som strávila čo najviac času s dobrými priateľmi. Rozprávali sme sa o všeličom možnom, ale film som videla možno jeden. Teraz prišla korona, ktorá všetko obmedzila, ale ako sa ukázalo, MFHF to neobmedzilo, možno aj pomohlo. Využila som možnosť zakúpiť si permanentku na celý festival a sledovať ho z vlastného kresla, postele. Okrem nevýhody atmosféry „živého kina“ to má ďalšiu výhodu – film si zastavíte, púšťate si scény, ktoré sa vám páčia. Festival MFHF je jedinečný v tom, že vidíte príbehy, zážitky a sny cudzích ľudí, o ktorých možno aj divák sníva, ale nemá odvahu, nadanie alebo financie, aby si tie sny splnil. A tak sa teší s ľuďmi, ktorým sa ich sny zrealizovať podarilo.

Laura, Stará Ľubovňa: Bolo to veľmi pozitívne, že sme mohli pozerať filmy aj napriek aktuálnej situácii. Využili sme to, že sme si mohli filmy pozrieť z domu a pauzu sme si mohli dať, kedy sme chceli.

Anonym: Filmy sme pozerali aj v práci, takže sme stihli aj poobedné bloky. 

Matúš, Zvolen: Pozrel som si viaceré filmové bloky, ktoré by som ináč nevidel. Bolo to určite výhodou pozerať filmy online, avšak dúfam, že ďalšie ročníky sa uskutočnia už aj v klasickej forme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.