NÁROČNÁ CESTA NA VRCHOL

NÁROČNÁ CESTA NA VRCHOL

V piatok o 18.00 sme mali na MFHF tú česť privítať úspešnú rakúsku horolezkyňu Gerlinde Kaltenbrunner, ktorá ako prvá žena v histórii vystúpila na všetkých 14 osemtisícoviek bez použitia kyslíka.

Gerlinde do programu prispela svojou multimediálnou prezentáciou, ktorej hlavnou témou bol práve výstup na druhý najvyšší vrch sveta – K2. Táto hora, ktorej výstup mnohí považujú za najnáročnejší, ostala aj Gerlinde ako posledná nevylezená spomedzi štrnástich najvyšších štítov sveta. Náročnosť tohto výstupu dokazuje aj fakt, že Gerlindinmu úspešnému výstupu predchádzalo šesť pokusov. Práve o tom siedmom a o splnení veľkého sna sa Gerlinde rozhodla rozprávať vo svojej prezentácii.

Divák mal možnosť počuť detailný opis celého výstupu doplnený o úchvatné zábery majestátnych hôr. Celé rozprávanie bolo mimoriadne pútavé a pôsobilo ako strhujúci a napínavý film. Všetko počas samotného výstupu nešlo hladko a tím sa musel pasovať so zlým počasím, nebezpečenstvom lavín, či zničeným hlavným stanom. Bolo veľmi jednoduché vžiť sa do pocitov účastníkov expedície a aspoň na pár minút sa spolu s nimi ocitnúť na náročnej ceste na vrchol.

Gerlinde divákom počas besedy okrem praktických rád a zaujímavostí odovzdala aj pekné posolstvo. Na ceste za splneným snom je dôležité byť pokorný, veriť v samého seba a svoju intuíciu a nenechať sa odradiť neúspechmi.

(bea)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.