Český lezecký fenomén tento rok hneď dvakrát

Český lezecký fenomén tento rok hneď dvakrát

Adama Ondru lezeckej komunite netreba bližšie predstavovať. No pre tých, ktorí nevedia, je tento mladík kráľom českého boulderingu a autorom množstva prvovýstupov.

Ondra sa venuje lezeniu od útleho detstva, už ako šesťročný zaznamenával obrovské úspechy a v tomto trende pokračuje až dodnes. Médiami je označovaný ako „zázrak“ svojej lezeckej generácie, ktorý prelezie azda čokoľvek, a právom je radený k topke horolezcov všetkých čias.

Vlani sa fanúšikovia popradského festivalu prostredníctvom filmového plátna mali možnosť zoznámiť s jeho famóznym zdolaním cesty „Silence“ v jaskyni Hanshelleren (Flatanger, Nórsko), predtým známej ako „Project Hard“. Tento nevšedný športový výkon sa mu podaril v septembri 2017, a to po štyroch rokoch pokusov. Do tej doby bola cesta považovaná za najťažší lezecký projekt na svete, ktorý žiaden z lezcov nedokázal pokoriť, a z hľadiska obťažnosti bola Silence prvá cesta kategorizovaná ako 9c (12 UIAA).

 

Tento rok bude Adam „hlavným hrdinom“ hneď dvoch dokumentov: Reel Rock 13: Éra Adama Ondru. V ňom lezec priblíži svoje cesty po Európe a Severnej Amerike, kde si vymýšľal nové tréningové metódy, liezol prvovýstupy a pokúšal sa vyliezť obťažnosť 9+ na prvý pokus. Druhou snímkou je film s názvom A. O. – V zóne, ktorý poodkryje tajomstvo, v čom spočíva úspech jedného z najúspešnejších lezcov súčasnosti.

(maš)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.