CHCEM INŠPIROVAŤ ĽUDÍ, ABY IŠLI ZA SVOJIMI SNAMI

CHCEM INŠPIROVAŤ ĽUDÍ, ABY IŠLI ZA SVOJIMI SNAMI

Ďalším vzácnym hosťom festivalu je významná svetová horolezecká osobnosť Leo Houlding. V rozhovore prezradil viac o svojej expedícii v Antarktíde a aj to, ako by chcel svojou prezentáciou inšpirovať popradských divákov.

Vitajte v Poprade! Sme veľmi radi, že vás tu môžeme mať ako hosťa. V sobotu večer je na programe vaša multimediálna prezentácia, mohli by ste krátko opísať, na čo sa môžu diváci tešiť?

Minulú zimu som absolvoval svoju doposiaľ najnáročnejšiu expedíciu. Po rokoch plánovania a zbierania financií. Spolu s dvoma kamarátmi sme kiteskiingom prešli 1 700 kilometrov naprieč Antarktídou, ťahajúc 200 kilogramov nákladu. Popri tom sme vyliezli aj veľmi strmý vrch. Doposiaľ ešte nikto neskombinoval takú dlhú polárnu cestu s technickým lezením a ja verím, že to otvorí dvere novému dobrodružstvu v Antarktíde. Mám aj krásne fotky, o ktorých si dovolím povedať, že také niečo ešte nikdy nikto nevidel.

Čo si prajete, aby si návštevníci zobrali z vašej prezentácie? Chcete motivovať mladých ľudí k športu v horách, alebo chcete, aby sa ľudia prekonávali v každodennom živote?

Môcť sprostredkovať všetku tú krásu pomocou profesionálnej techniky je veľké privilégium. Chcem inšpirovať ľudí, aby si išli za svojimi snami, aby napredovali čo najviac ako môžu, aby si vážili krásu prírody a aby si užívali športy v horách. 

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Mám dve malé deti, takže hľadám rovnováhu medzi náročnými expedíciami a aktivitami a dobrodružstvami vhodnými pre rodinu. Napríklad minulé leto sme liezli na Triglav v Slovinsku a moja päťročná dcéra Freya zvládla chodiť celý čas! Chcel by som ísť ešte budúci rok na Baffinov ostrov a taktiež sa vrátiť do Antarktídy, čo je však veľmi drahé.

Ešte posledná otázka, ktorá určite zaujíma mnohých divákov. Navštívili ste už niekedy Vysoké Tatry? Ak nie, chystáte sa?

Zúčastnil som sa filmového festivalu v Poprade pred 14 rokmi a veľmi sa mi páčilo Slovensko a Vysoké Tatry. Cez jednu zimu som sa vrátil, aby som mohol trocha liezť a lyžovať, ale to bolo pred viac než 10 rokmi. Možno tu zoberiem svoju rodinu túto zimu, alebo ďalšie leto.

(bea)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.