Hostia XXV. MFHF Poprad

Hostia XXV. MFHF Poprad

Počas festivalu sa nám predstavia hostia horolezci-himalájisti. Jedným z nich bude najúspešnejší slovenský himalájista Peter Hámor, ktorý tohto roku zavŕšil Korunu Himalájí, keď vystúpil na poslednú nezdolanú osemtisícovku Dhaulágirí. Za úspešnú reprezentáciu aj mesta Poprad udelili popradskí mestskí poslanci Petrovi Hámorovi Cenu mesta Poprad, ktorej odovzdanie sa chystá práve počas konania festivalu. Na prezentáciu prídu i jeho spolulezci: Michal Sabovčík, Tomáš Petrík a Michal Gabriž. Ďalším hosťom bude rumunský horolezec Horia Colibasanu, ktorý sa predstaví s multimediálnou prezentáciou v sobotu večer. V ten istý večer príde o poľskom horolezectve a svojich výstupoch porozprávať Piotr Pustelnik. Táto prednáška bude spojená s krstom knihy úspešného poľského horolezca Wojteka Kurtyku s titulom – Čínsky maharadža. O preklad tejto knihy sa postarala Sylvia Galajda.

Ukončenie festivalu so slávnostným vyhlásením filmovej súťaže a projekciou víťazných filmov bude v nedeľu, 15. 10. 2017 o 17,00.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.