Hosťom festivalu i porotcom

Hosťom festivalu i porotcom

Jedným z trojice medzinárodnej zostavy porotcov je významný poľský horolezec Piotr Pustelnik, tretí Poliak, ktorému sa podarilo zdolať všetkých štrnásť osemtisícoviek. Piotr prijal pozvanie ako festivalový hosť, porotca, priateľ a spolulezec Petra Hámora. 

Piotr Pustelnik dnes pôsobí ako doktor chemického inžinierstva, vedecký pracovník na Fakulte procesného inžinierstva a ochrany životného prostredia na Technickej univerzite v Lodži. Mimo iného je však aj autorom projektu Tri Koruny, ktorého cieľom je dosiahnutie Koruny Zeme (najvyššie vrcholy všetkých kontinentov), Korunky Zeme (druhé najvyššie vrcholy všetkých kontinentov) a Koruny Himalájí (všetkých štrnásť osemtisícových vrcholov Himalájí a Karakoramu).  Od roku 2016 je prezidentom Poľského horolezeckého zväzu (PZA).

Počas svojho života získal ocenenia ako napríklad cenu Explorer v roku 2007, ktorá sa každoročne udeľuje najväčším svetovým horolezeckým osobnostiam počas festivalu Explorers Festival v poľskom meste Lodž. V roku 2006 bol spolu s Piotrom Morawskim finalistom Ceny poľského horolezeckého spolku Jedynka za Himalájsky triptych – výstupy na osemtisícovky Čo Oju, Východnú Annapurnu a Broad Peak, keď výstup na hlavný vrchol Annapurny  prerušil kvôli záchrane tibetského horolezca. Po zdolaní všetkých osemtisícoviek získal ocenenie Super Kolos 2010.

Piotrove prezentácie sú plné humoru, krásnych záberov a zážitkov, o ktoré sa s Vami podelí vo večernom bloku o 18.00 hodine.

(táňa)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.