Krásami slovenských hôr i podzemia

Krásami slovenských hôr i podzemia

Milan Kapusta priblížil objektívom fotoaparátu „Krásy Tatier a Slovenského krasu“, ktoré môžu počas festivalu obdivovať všetci návštevníci Mestského úradu Poprad. Táto výstava bola pripravená pri príležitosti okrúhleho jubilea fotografa, rodáka z Rožňavy, ktorý od roku 1994 fotí okrem iného pre Tlačovú agentúru Slovenska (TASR).

Autor viacerých publikácií  nám priblížil farebné a čiernobiele diela: „Výstavu som mal pripravenú na minulý rok, no korona nám to zamedzila… Do tejto výstavy som dorobil ďalšie čiernobiele fotografie z tatranského prostredia. Prelínajú sa dve témy – Slovenský kras a Vysoké Tatry. Od detstva som bol nasatý atmosférou Krasu, odkiaľ pochádzam, no môj vzťah sa teraz viac preklápa k Tatrám. Moji prví lezeckí partneri boli jaskyniari, s ktorými som sa dostal do viacerých priepastí, ktoré sú pamiatkami UNESCO. Mnohé sú bežne neprístupné, dá sa tam len zlaniť,“ zhrnul fotograf, ktorý by na 30. ročníku festivalu rád predstavil novú, pripravovanú publikáciu zachytávajúcu turistami menej navštevované lokality v severných dolinách, rezerváciách nášho pohoria.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.