Krok po kroku, až do cieľa

Krok po kroku, až do cieľa

 Režiséra Adama Lisého skalným fanúšikom MFHF netreba predstavovať dvakrát. Vlani mali diváci možnosť pozrieť si jeho dokument Volanie diaľok, v ktorom priblížil pokus trojice kamarátov prebehnúť náročnú Cestu hrdinov SNP v rekordnom čase.

Tohtoročná novinka poodkrýva neobyčajný životný príbeh jedného z najlepších slovenských ultrabežcov súčasnosti Mariána Priadku. Ten doposiaľ dosiahol 16 pódiových umiestnení, z toho 10 víťazstiev a prekonal 10 traťových rekordov. Bežecké tenisky pritom obúva len od roku 2015. Ani popri všetkých týchto úspechoch mu nechýba pokora a skromnosť, ktoré pritiahli aj pozornosť oka režiséra. Adamovi sa do filmu podarilo preniesť jeho charizmu a vyrovnanosť. Snímka zároveň pôsobí motivačne – a to nielen preto, že po pozretí máte chuť vybehnúť do lesa a utekať, ale jej hlavný hrdina je dôkazom toho, že vytrvalosťou a cieľavedomosťou sa dá v živote získať skutočné šťastie a vnútorný pokoj, hoci i v tých najmenších detailoch.

„Film je pomerne čerstvý, dokončil som ho koncom augusta. Hoci ho videl okruh mojich známych, ozajstná veľká festivalová premiéra ho čaká práve na MFHF,“ priblížil tvorca. Adam sa s Majom spoznal, samozrejme, pri behu. Podľa jeho slov je to chalan, ktorý zaujme už na prvý pohľad, no v okamihu, ako s ním prehodíte pár slov, je vám jasné, že sa jedná o výnimočného človeka. Aj preto dokument Cesta na vrchol nie je obyčajným portrétom športovca, ale skôr príbehom (ne)obyčajného človeka a bezpochyby stojí za pozretie…

(maš)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.