MFHF, TO NIE SÚ LEN FILMY

MFHF, TO NIE SÚ LEN FILMY

Sobotný večer sa niesol nielen v znamení filmových premietaní, lezeckej súťaže, krstu knihy, ale aj multimediálnych prezentácií so vzácnymi hosťami.

Ako prvý sa divákom predstavil horolezec Leo Houlding. Po 15 rokoch zavítal tento lezecký zázrak, juniorský majster sveta, z Británie opäť do Popradu, aby porozprával o svojej doposiaľ najťažšej lezeckej expedícii v Antarktíde, ale aj o lezeckých začiatkoch a bigwallových dobrodružstvách. Leo už ako 10-ročný chlapec vyliezol na vysokú vežu Old man of Hoy, na ktorú neskôr vyliezol aj s jej prvolezcom, vtedy 80-ročným legendárnym Chrisom Boningtonom. Ako Leo skromne povedal: „Nemusíte ísť vysoko, aby ste zažili dobrodružstvo. Najdôležitejšie na expedícií je vrátiť sa domov. “

 

V poslednom bloku večera odprezentovali svoje zážitky z Antarktídy, ktoré sú súčasťou ich projektu Seven Virgin Summits, nádejní horolezec a paraglajdista Michal Sabovčík a Juraj Koreň. Veľká zasadačka na MsÚ v Poprade praskala vo švíkoch a diváci odchádzali plní dojmov.   

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.