Naživo aj online

Naživo aj online

Popradský festival sa po prvý raz koná zároveň naživo v kinosálach, ako aj online. Minulý rok dostali hromadné podujatia stopku, a tak sa celá festivalová prehliadka presunula do online priestoru. Kinosály boli v našich obývačkách, filmy sme si vychutnali z pohodlia domova, festivalová zvučka znela z rôznych kútov Slovenska. Avšak chýbala nám spoločenská atmosféra preplnených kín, ktoré sa tento rok otvoria, hoci v obmedzenom režime:

filmy sa budú premietať už tradične na troch premietacích miestach v Poprade, v kinách v Kežmarku a v Spišskej Novej Vsi. Kapacita sál je obmedzená, preto si lístok radšej zakúpte vopred (môžete tak urobiť na pár klikov prostredníctvom stránky www.mfhf.sk).  

Hlavná premietacia sála – na MsÚ v Poprade bude otvorená v režime iba pre plne zaočkovaných divákov, popradské kino Tatran a kino Iskra v Kežmarku sú v kategórii OTP (očkovaní, testovaní a tí, ktorí ochorenie Covid-19 prekonali). Dom kultúry Poprad a kino Mier v Spišskej Novej Vsi budú fungovať v základnom režime, teda pre všetkých divákov. Ostatní záujemcovia majú šancu zažiť MFHF sprostredkovane vďaka online prenosom, kde je so súhlasom autorov zaradených 41 filmov. Zo Slovenska bude možné sledovať všetkých 11 blokov, vrátane víťazných filmov. Po kúpe vstupenky na stránke www.mhfh.sk dostanete jedinečný kód, s ktorým sa môžete 15-minút pred večerným premietaním prihlásiť do online kinosály – každý večer po 18.00 hodine budú pripravené 2 filmové bloky, ktoré si môžete spustiť až do polnoci daného premietacieho dňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.