Nebeská pasca

Nebeská pasca

Noví aj verní návštevníci si v piatok nenechali ujsť festivalovú atmosféru, inšpiratívne filmové bloky a pútavú besedu s českým horolezcom Marekom Marom Holečkom. O tom, čo ho priviedlo k horám, o prepojeniach a cestách, ktoré sa postupne spájali a po 20 rokoch ho priviedli pod vysnenú horu, kde si splnil dávny lezecký sen. Jeho prvé väčšie lezecké cesty viedli práve do Tatier. Keď sa otvoril svet, začali ho lákať vysoké hory – nové cesty, riešenie lezeckých problémov.

Každý zdolaný vrchol považuje len za symbol. Dôležitá je cesta a pokračovanie, dobrý koniec príbehu. Okrem plánovania výstupov pracuje na ďalšej knihe a finišuje dokument „Nebeská pasca“, ktorý popradskí diváci videli už pred premiérou. Ešte dnes sa spamätáva z nedávneho prvovýstupu na Baruntse, zo štyroch dni v núdzovom bivaku na vrchole vo výške 7 129 metrov, v absolútnej hmle a zime, bez zásob jedla… No i tak na túto expedíciu spomína s úsmevom – pozabudol na to najhoršie a láka ho prvovýstup na Masherbrum (7 821 m) – najvyššiu sedemtisícovku, nádherný vrchol, ktorý z údolia Baltora obdivujú všetci lezci, no pre náročnosť výstupu naň už 30 rokov nevkročila ľudská noha…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.