Niečo z histórie

Niečo z histórie

Medzinárodný festival horských filmov (MFHF) je najväčší a na Slovensku najstarší sviatok pre nadšencov horskej kinematografie. Tieto dni píše svoj 29. ročník.

Prvý raz sa konal v Poprade 13. až 17. októbra 1993. Čestnými hosťami boli Antonio Conte (Taliansko), Kurt Diemberger (Rakúsko) a Juraj Jakubisko. Od svojho vzniku sa programovo zameriava na filmy o horolezectve, jaskyniarstve, o splavoch riek, o živote v horách, skialpinizme a iných adrenalínových športoch, o ľuďoch, ktorých životy sú späté s prírodou. Je členom Medzinárodnej aliancie horského filmu, ktorá od roku 2000 podporuje horskú kinematografiu a združuje najprestížnejších aktérov vo svojom odvetví. Organizátori majú každoročne ozaj ťažkú úlohu vybrať pre divákov tie NAJ z desiatok snímok, ktoré chcú autori z celého sveta prihlásiť do súťaže.

Festival hostil významné osobnosti filmovej scény a horských športov, premietli sa stovky kvalitných filmov, bol dejiskom mnohých filmových premiér, no bol aj o každoročných stretnutiach s priateľmi a inšpiratívnymi osobnosťami. Veríme, že scenár z roku 2020 sa už nezopakuje a na festivale sa uvidíme už každý rok.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.