Parťáci doma aj na lane

Parťáci doma aj na lane

Charizmatický pár Ines Papert a Luka Lindič sú tohtoročnými čestnými hosťami festivalu. Špičkoví lezci na včerajšej besede nehovorili len o lezení, projektoch a horách, ktoré sa stali ich vášňou. Svojím rozprávaním o spoločnom živote, o hľadaní pokoja a sily chceli inšpirovať ostatných, aby išli smelo do vysnívaných plánov. 

Čo vás oboch inšpirovalo k lezectvu?

Ines: Čo ma fascinuje na lezení? Skúmanie nových území! Čo ma robí silnou? Fyzická sila, pre ktorú tvrdo trénujem, vrodená duševná sila a emocionálna sila, rozhodnosť a nekonečná zvedavosť. Rovnako si užívam čas pre seba, ktorý prežívam doma so svojím synom, rodinou, priateľmi a na cestách s tímom. Lezenie pre mňa znamená viac ako len šport, je to môj život.

Luka: Po mnohých túrach v horách s rodičmi som pocítil túžbu liezť na steny, ktoré som sledoval z turistických chodníkov, takže môžem povedať, že samotné hory ma inšpirovali k lezectvu.

Ako ste sa spoznali?

Luka: Spoznali sme sa pri práci pre toho istého sponzora. Po pár rokoch sme sa spolu vydali na expedíciu, kde sme zistili, že môžeme byť dobrým tímom aj v každodennom živote.

Čo je vaším najväčším životným cieľom?

Ines: Ak by sme hovorili o budúcnosti a našich spoločných cestách, bolo by to nadlho. Od roku 2020 plánujeme s Lukom skúmať pohoria od Aljašky až po Patagóniu. Výlet po Panamerickej magistrále nás privedie na najodľahlejšie miesta Severnej a Južnej Ameriky. Po ceste plánujeme veľa liezť, objavovať a pokúšať sa vyliezť nové trate v alpskom teréne.

Luka: Mojím najväčším cieľom je pokračovať v takom živote, aký žijeme teraz.

Čo by ste odkázali mladým ľuďom s vášňou pre hory?

Ines: Nechajte  svoj mobilný telefón tak a bežte von! A počas pobytu v prírode si zapnite letový režim, aby vás nič nerušilo.

Luka: Nájdite si svoju vlastnú cestu a choďte na to!

(táňa, k8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.