Preskočiť na obsah
mfhf, topografia, background

Porota 2022

Gabriela Rečková

Narodila sa v Poprade-Spišskej Sobote. Ako každý, kto prežije detstvo pod Tatrami, má rada zimu, sneh, lyžovanie. Aj počas vysokoškolských štúdií fyziky v Bratislave sa rada vracala domov, rovno na lyže. Do kopcov chodievala s rodičmi na turistiku, ku lezeniu na skalách sa dostala popri manželovi Jurajovi. S ním v roku 1993 založili nadáciu Horský film Poprad, ktorej cieľom bolo organizovanie festivalu filmov s horskou tematikou. Prvé ročníky festivalu pôsobila ako jeho riaditeľka, po narodení tretieho dieťaťa však štafetu odovzdala Marike Hámorovej. Po čase sa z Popradu odsťahovala, ale nadšenie a aktivity spojené s pobytom v horách sa snaží odovzdať svojim deťom.

Barbara Jendrzejczyk

V médiách začala pracovať v roku 2006 a od roku 2013 je spojená s katovickou redakciou poľskej televízie. Je autorkou viac ako stovky spoločenských a publicistických relácií. Za svoju prácu získala viacero ocenení v národných novinárskych súťažiach. Je autorkou cyklu relácií Naše Beskydy a reportérkou programu, ktorý pomáha nezvestným osobám a ich rodinám. Pripravuje publicistické relácie pre poľskú televíziu Poland In, vysielajúcu v anglickom jazyku. Je absolventkou Fakulty filmovej a televíznej tvorby a kulturológie na Sliezskej univerzite v Katoviciach. Vedie vlastnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá produkciou, reklamou a propagáciou v širšom zmysle slova. Píše texty, články, robí filmy, noviny, brožúry, fotí a vytvára grafiku. Jej vášňou je tanec, fotografovanie a cestovanie.

Martina Grmolenská

Fotografka a cestovateľka. Na svojich cestách sa technickým okom fotoaparátu snaží zachytiť to, čo vidí jej značne subjektívne živé oko. Hory, mestá aj púšte sú pre ňu predovšetkým miestom, kde žije človek so svojimi zvykmi, radosťami a neresťami.

Fotografii sa venuje aj teoreticky, od roku 2013 pôsobí ako redaktorka časopisu FOTO, tematicky ho zastrešuje a prispieva k dialógu o fotografii nielen v Čechách.