S DEŤMI CEZ HORY

S DEŤMI CEZ HORY

Mnoho ľudí si myslí, že turistika s malými deťmi je veľmi náročná alebo nemožná. Tvorcovia filmu sa snažia ukázať, že to tak celkom nie je pravda…

Dnes bol na  programe váš film „S deťmi cez hory“. Môžete bližšie prezradiť, o čom je tento film?

Film poukazuje na to, že rodina s deťmi – aj viacerými a aj veľmi malými deťmi – sa dokáže zbaliť a vyraziť za dobrodružstvami do prírody. Film chce ukázať to, že počas takýchto výletov si deti budujú vzťahy medzi sebou navzájom a rovnako tak sa posilňujú rodičovské kompetencie v rodine. Je aj o výhodách nosenia a dojčenia, vďaka ktorým rodina nemusí naozaj zostať uväznená medzi stenami bytu a častokrát mesta.

 

Ako vznikol nápad ísť na takúto dlhú túru s malými deťmi?

Nápad vznikol počas obyčajnej nedeľnej rodinnej turistiky s deťmi, keď sme sa rozprávali o tom, že dnešná doba prináša toľko vymožeností a uľahčení v tomto smere, a pritom rodičia akoby boli viac úzkostnejší , napríklad aby dieťa neochorelo, aby to s ním zvládli v stane pretože „zle“ spí, majú obavy, že dieťa má „slabé“ nožičky a neprejde veľa.

Mali ste počas vašej cesty aj ťažšie chvíle, keď sa deťom napríklad nechcelo alebo trucovali?

Najťažší bol prvý deň, keď sme sa presúvali z domova na trasu a ešte sme mali v pláne prejsť asi desať kilometrov, takže na miesto stanovania sme prišli pomerne neskoro.

Čo by ste týmto vaším filmom chceli odkázať publiku?

Odkaz je ten, že i dospelí a aj keď sú rodičmi si potrebujú plniť svoje sny a potreby. Deti sú oveľa lepší a vytrvalejší chodci, ako by sa na prvý pohľad zdalo a pre rodinu je veľmi potrebné tráviť čas spolu, turistika dáva k tomu ideálne podmienky, sme obklopení prírodou a nie sme rušení každodennými povinnosťami.

(bea)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.