Scenáre písané životom

Scenáre písané životom

Posledným zo siedmych filmov slovenskej produkcie bude Značkár Stefanik Trail 140 z produkcie Viliama Bendíka. Inšpiratívny príbeh nám ukáže, čoho je človek schopný, ak naozaj chce. A že vek je naozaj len číslo.    

Viliam Bendík dáva filmovú podobu jedinečným príbehom zaujímavých ľudí. Jeho prvým filmom, ktorý sme mali možnosť vidieť pred 4 rokmi, bol príbeh „12CH Vysoké Tatry Trail“ o priateľstve dvoch ultrabežcov a ich vyše 70 km nonstop behu k dvanástim vysokohorským chatám.

Po ročnej pauze a roku príprav sa pustil do náročného filmu, opäť o ultrabežcoch, ktorí sa rozhodli pripomenúť príbeh z druhej svetovej vojny – útek Rudolfa Vrbu a Alfreda Wetzlera z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

Kroky na hrane mali už po prvých premietaniach veľký úspech. Získané ocenenia boli pre režiséra akýmsi hnacím motorom, keď sa mu naskytla príležitosť potešiť divákov ďalším filmom. Bendík sa stal svedkom inšpiratívneho príbehu, stretnutia s človekom, ktorý začal po 60-tke aktívne behávať, aby trávil viac času so svojím synom.

Hoci rok 2019 bol vyhlásený za rok Milana Rastislava Štefánika, na jeho počesť sa už od roku 2013 organizuje náročný 145,5 km dlhý ultrabeh od mohyly až k soche na Štefánikovom námestí v Bratislave – Stefanik Trail. Beh organizovaný ultrabežcom Martinom Urbaníkom je výzvou pre mnohých športovcov odhodlaných posúvať vlastné limity. Veľkým snom Martinovho otca Paliho bolo štartovať na jubilejnom 5. ročníku týchto pretekov. Mal vtedy 70 rokov.

Podarí sa mu dobehnúť do cieľa, a poraziť tak viac ako 100 mladých bežcov, ktorí nestihli dobehnúť v časovom limite 32 hodín?

(k8)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.