Štvrtkové podrobnosti

Štvrtkové podrobnosti

Vedeli ste?

Tušíte, koľko filmov od svojho prvého ročníka až doposiaľ (vrátane tých tohtoročných) uviedol popradský MFHF? Presne 978! Videlo ich (bez tých tohtoročných) 164 492 divákov.  Doposiaľ porotcovia v Poprade ocenili 28 slovenských filmov, z toho 4 Grand Prix putovali do rúk dokumentaristu Pavla Barabáša.

 

Všimnite si

K svetu hôr neodmysliteľne patrí aj literatúra o nich. Na tú sa v našom regióne špecializuje vydavateľstvo I&B Tatry z Tatranskej Lomnice. Zameriava sa predovšetkým na Tatry, vydáva edície z histórie Tatier, ale aj profilové knihy o tatranských osobnostiach. Počas MFHF uvedie do života druhé vydanie knihy Smrť si nevyberá od horského záchranára Jara Švorca. Ak budete mať šťastie, možno sa vám pritrafí zohnať aj podpis od autora. Dlhoročný šéf dobrovoľných horských záchranárov a príležitostný horský nosič prisľúbil, že knihu príde osobne uviesť do života. Ako uviedol vydavateľ Ivan Bohuš (na foto), autor má taký dar rozprávania, že kniha sa výborne číta a stále je akýmsi mementom, ktoré môže zabrániť nerozvážnosti v horách. Zároveň je poctou ľuďom, ktorí s nasadením vlastného života pomáhajú iným.  

Beseda s Hámorom aj v Tatrane    

Nečakane veľký záujem o piatkovú prezentáciu Petra Hámora a jeho „parťákov“ z posledného himalájskeho dobrodružstva mierne pozmenilo naplánovaný festivalový program. Keďže už v stredu sa nedali zohnať lístky na piatkovú besedu, organizátori sa rozhodli zopakovať ju v sobotu popoludní o 16:00 v kine Tatran.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.