Veselo i smutne o horách a lesoch slovenských

Veselo i smutne o horách a lesoch slovenských

Súčasťou festivalu je aj malá výstava v priestoroch nákupného centra MAX. Satirické diela Vlada Mešára zo Spišskej Teplice napovedajú o stave slovenských lesov, ochrane národných parkov, záujmoch developerov či problémoch s medveďmi. Diela, ktoré chytia za srdce – rozosmejú, no donútia nás aj popremýšľať o tom, akým smerom sa uberáme…

            Prácu v IT sfére si kompenzoval záujmom o tvorivú umeleckú prácu – výtvarné umenie, sochárstvo, architektúru, ktoré sa stali jeho vášňou. Karikatúry, satirické a humorné kresby spod jeho ceruzky vyšli v mnohých novinách a časopisoch (v súčasnosti uverejňuje v mesačníku Bumerang, ktorý vychádza ako príloha denníka Šport), na medzinárodných súťažiach kresleného humoru a satiry získal viaceré ocenenia. K zamysleniu nad realitou všedných dní podnietil aj návštevníkov výstav v slovenských mestách, ale aj v Prahe či Bukurešti.

            „Už na základnej škole som kreslil karikatúry spolužiakov. Tešil som sa, keď sa mi niekoľkými čiarami podarilo vyjadriť nielen ich podobu, ale aj niečo z ich charakteru. Bol to už len krok k veselým (niekedy i smutným) obrázkom, ktoré bez mnohých slov odhaľujú človeka, spoločnosť, ukazujú na poklesy, ľudskú hlúposť, ale pritom šteklia našu bránicu.“

O horách a lesoch

            „Druhou mojou vášňou sú hory, lesy, príroda v jej úžasnej rozmanitosti, dokonalosti a kráse. Preto veľmi intenzívne vnímam, keď sa k nej niektorí jednotlivci správajú bezohľadne, len aby naplnili svoje vrecká. A trápi ma to. Čo s tým môžem urobiť? Nič! Iba nakresliť karikatúru…“ zhodnotil autor výstavy Vlado Mešár.

 

(k8)    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.