Preskočiť na obsah

Tipy na výlet

Poprad – historické centrum

História | 2 hod.

Okolie mesta Poprad bolo osídlené už v praveku. Svedčí o tom aj nález travertínového odliatku lebečnej dutiny neandertálskeho človeka v neďalekých Gánovciach. Prejdite sa našim historickým centrom a spoznajte starobylý kostol svätého Egídia z 13. storočia s vežou, ktorá sa dvíha do výšky a na chvíľu vás prenesie do stredoveku a odhalí bohatú históriu tohto miesta.

Návštevu kostola je potrebné vopred objednať.

Vláčikom na Štrbské Pleso

Turistika | 1/2 dňa | bezbariérový prístup

Navštívte najobľúbenejšiu destináciu v Tatrách. Na Štrbské pleso sa dostanete autoum, alebo aj vlakom. Ozubnicová železnica Štrba – Štrbské Pleso je jednou z dvoch „zubačiek“ na Slovensku. Spája osadu Tatranskú Štrbu so Štrbským Plesom. Na trati zastavuje len v jednej malej zastávke Tatranský Lieskovec, ktorý je súčasťou osady Tatranská Štrba. 

Navštívte Aquapark

Relax | 1/2 dňa | bezbariérový prístup

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 14 vonkajších a vnútorných termálnych a ohrievaných bazénov s teplotou vody 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka.

Poliankovo

Relax 

Digitálna galéria spája umenie s modernými technológiami ako je virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírena realita, hologram, tieňohra a podobne. Inštalácie sa nachádzajú na ploche približne 600 m2 a ponúkajú až 140 m2 projekčných plôch a 120 m2 zrkadiel. Výstava je doplnená aj o rôzne interaktívne prvky.

 

Digitálnu galériu, kaviareň a obchod nájdete v Tatranskej Polianke.

Prechádzka korunami stromov

Turistika | 1/2 dňa | bezbariérový prístup

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, na hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Miernym stúpaním vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov, priamo ku korunám stromov. Ukážeme vám, v čom je miestna príroda jedinečná. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa v dĺžke viac ako 1 234 metrov vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na vás čakajú rôzne prekvapenia. Úplne si vás získa dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny a malebné Zamagurie z panoramatickej podesty 32 metrov vysokej veže, ktorou je Chodník ukončený. Bachledova dolina je od Popradu vzdialená 45 minút jazdy autom.

Pre viac tipov na výlety navštívte stránku https://map.visitpoprad.sk/?lang=sk